Program

Štvrtok 11.4.2019 DK ŽSR:

18:15 Mike Parker’s Trio Theory (USA)
Modern jazzové trio amerického basistu Mike Parkera.

Repertoár jazzového tria pozostáva z nových kompozícií a špeciálnych aranžmánov skúseného basistu a skladateľa Mike Parkera. Mike začal brať hudbu vážne vo svojich štrnástich rokoch.

20:00 Kubo Ursiny & Teatro Fatal

Kubo Ursiny sa po rokoch vracia k projektu Teatro Fatal. Nový program bude pozostávať z nových aj starších autorských skladieb, pričom zaznejú niektoré hity Jakubovho otca Deža Ursinyho a sľubuje aj prekvapenia.


22:00 Paris monster (USA)
Americké duo paris_monsterr tvorí bubeník, klávesista a spevák v jednej osobe Josh Dion a basista a hráč na modulárny synt. Geoff Kraly. Ich hudba v sebe spája veľa vplyvov – funk, soul, rock, americana aj synth pop, a vo svojej živej podobe nekompromisne strháva divákov svojou energiou. Koncerty sú tiež pastvou pre oči  s neskutočným groovom!


Piatok 12.4.2019 DK ŽSR:

18:00 Peter Palaj Trio feat. Marián Ševčík

Gitarové trio, ktoré hudobne dopĺňa Róbert Ragan ml. na kontrabase a ako hosť Marián Ševčík na bicích nástrojoch. Aj napriek mladému veku tohto mladého gitaristu, môžete v jeho hre počuť veľmi silný odkaz na džezovú tradíciu. Repertoár týchto troch hudobníkov tvoria hardbopové autorské kompozície Petra Palaja a Róberta Ragana, ako aj prevzaté skladby v ich originálnych úpravách, podané v štýle moderného džezu.


20:00 Andreas Varády
„Andreas Varady patrí k najtalentovanejším ľuďom tejto planéty, pretože prinavracia hudbu práve tam, kam patrí.” S hyperbolickými hodnoteniami talentovaných umelcov sa dnes stretávame bežne. Je takmer zázrakom, že tento posudok Quincyho Jonesa sa vzťahuje na mladého gitaristu slovenského pôvodu. Už v apríli 2011 Varadyho portrét zdobil obálku amerického magazínu Guitar Player a prestížne pódiá ako Montreux Jazz Festival či patronát rešpektovaného Quincyho Jonesa na seba nedali dlho čakať. Svetové médiá striedavo označujú Varadyho za Slováka i Maďara a tie domáce sa v posledných týždňoch predháňajú v predstavovaní zabudnutého hudobného génia.


22:00 Darkness Positive

Darkness positive sú Šimon Švidraň (gitara, spev), Adrián Simonides (basgitara) a Matej Richtarčík (bicie a sampler).

“Trojica hudobníkov s chuťou búra predstavy o tom, ako by mali znieť seriózne džezové pesničky. Ak vám pri predstave tohto žánru najprv napadne Louis Armstrong, Darkness Positive bude šok. Mnohé texty si napísali v nárečí, na nadávky vás pri počúvaní upozorňuje aj Spotify a spevák Šimon Švidraň do piesní pridal dialóg medzi dievčaťom a jej opitým priateľom. Spomínajú sa žúrky, instastories, porovnávajú sa tenisky, Švidraňov hlas nahnevane napomína kamarátov, nech si uvedomia, že sú v spoločnosti a nech si okamžite odložia telefón.” Marek Hudec, Sme


23:30 The Grand Buffet – Peter Lipa Jr.
Nový projekt Petra Lipu mladšieho spája elektroniku, hip hop, soul a funk do fascinujúceho hudobného kontextu. Beaty a sample z vlastnej produkcie sú na pódiu doplnené výkonmi excelentných hudobníkov. Inštrumentálna oslava, ktorá vás prenesie do viacerých kútov sveta, a počas ktorej sa kapela aj publikum úplne strácajú v hudbe.

Sobota 13.4.2019 Zvolenský zámok:

20:00 Pavel Morochovič trio feat. Neil van der Drift & Juraj Griglák
Pavel Morochovič je slovenský klavirista a skladateľ pochádzajúci z rusínskej obce Pčoliné. Patrí medzi nové tváre na slovenskej jazzovej scéne.